4 Mayıs 2012 Cuma

Hafta sonunda ne yapsak diyen var mı???

Malumunuz Hollanda ve Türkiye ilişkilerinin 400. yıl dönümü kutlamaları kapsamında bir dizi etkinlik yapılıyor şehrimizde. İstanbul Modern'de La La La İnsan Adımları sergisini gezme şansım oldu ilk, geçtiğimiz hafta da Sabancı Müzesinde Rembrandt ve Çağdaşları'nı... Kalabalık bir grup olduğumuzdan iki sergide de bir rehber eşlik etti bize ve ben anladım ki şimdiye kadar sadece bulunmuşum bu müzelerde çokça şeyin farkında olmadan. 
Hani şimdi derseniz ki hafta sonunda ne yapayım?? 
İşte size çok keyifli iki etkinlik önerisi, hem İstanbul Modern'deki La La La İnsan adımlarının da son haftası bildiğim kadarıyla kaçırmayın :)
Ve bu iki güzel müzenin de kendi koleksiyonları, eşsiz manzarası,  keyifli restaurantları falan filan bir sürü sebep yahu benim bile yeniden gidesim geldi..
 Bu kapı aralığından görünen bir anın resmedilişi çok etkiledi beni, aşk ve tembelliğe gönderme var bu resimde ki objelerde ve tanıdık bi isme ait bir tablo Johannes Vermeer.


 Ve tabi ki Fikret Mualla'lar Sabancı Müzesi koleksiyonunda görmekten en mutlu olduğum tablolar oldu...Keyifli hafta sonları!

Hiç yorum yok: