13 Eylül 2009 Pazar

Ben yapmıştım...

Üniversite zamanı bir heves, o zamanlar pek bir popüler bir atraksiyon olan ahşap boyama derslerine katılmıştım... Geçtiğimiz haftalarda başarısız bir ekmek kutusu boyamasından sonra size eski yaptıklarımı paylaşacağımı yazmıştım tık tık anneciğime gittiğimde onun da kullanmaktan zevk aldığı parçaları fotoğrafladım. Tabi bunlar sadece ufak bir kısmı...
Metallic gold ile boyanan meleğin saç ve kanatlarında gilded gold denen altın kaplama tekniğini uygulamıştım... Bu teknik basit varak olarakda anılabilir...Bu çanağın dışında gene gilded gold tekniği, içerisinde ise dekupaj ve eskitme tekniği uyguladım.


Sadece kenarları gözükse de bu tabakta gerçekten zor tekniklerden biri olan yaprak varak uygulaması yapmıştım...


Bu yaprakta hiç bir teknik yok sadece bir güzel boyadım ama anneciğim şık bir küllük olarak kullanıyor.


Bir ahşap boyama klasiği, çatlatma ve dekupaj tekniği kullanılmış tepsi :)Bu tepsinin içerisinde transfer tekniği uygulamıştım, manevi değeri yüksek olan bir çalışmadır, kocişler beni istemeye geldiklerinde bunda yapmıştım kahve ikramını :)

Bu kutuda ise İtalyan çatlatma tekniğini kullandım, ama boyutundan sanırım pek belli olmuyor mu ne fotoğrafta...Şimdilik bu kadar umarım beğenmişsinizdir :)

9 yorum:

Glam's World dedi ki...

Bence devam etmelisinnn, çok güzel şeyler yapmışsın, şimdi neden yapamayasın ki :) Hepsi harika, ellerine sağlık:)

poh poh perisi dedi ki...

Çok teşekkürler Glam'cım bu aralar pek bir evcimen oldum belki yeniden yaparım bir şeyler, ama şimdi ki merakım dikiş ah bir de kursa gidebilsem...

La VoiX dedi ki...

neslicim sen bu kursa giderken bende ingilizce kursuna gidiyordum, çıkışlardada sana uğruyordum. ne kadar uzuuunn zaman olmuş :)

DuruButik dedi ki...

Çok güzel hepsi. bir ara ben de ahşap boyama kursuna gitmiştim. Ama uzun sürmedi. Gerçekten furya gibiydi o zamanlar. Bence sen devam etmelisin;)

poh poh perisi dedi ki...

Duru butik hoşgeldin çok teşekkür ederim ben de yeniden heveslenir gibi olmadım desem yalan olur :)

Sedoşum yaşlanıyor muyuz ne :) benim aklım hala tantunucide yalnız bir daha gider miyiz acep :)

Anonymous dedi ki...

eneee ne kadar güzelmiş bunlar:)) bi de bişi diğcem şu yazı başlıklarını siyah renge boyasan ne kadar güzel ve anlaşılır olur. hörmetlerimle:)

poh poh perisi dedi ki...

sevgili adsız çok teşekkür ederim, o başlık olayını değiştirmeyi deniycem ben bile zorlanıyorum ama değiştiremezsem bil ki benim beceriksizliğimden :)

Selfet dedi ki...

Ellerine sağlık hepsi pek güsel olmuş :) Ama en çok da manevi değeri olan tepsiyi beğendim,çok nostaljik ..

poh poh perisi dedi ki...

çok teşekkür ederim mutlu oldum beğenmene...