27 Eylül 2009 Pazar

Bebek bakım çantası


Lal'ciğimin bebek bakım çantası yani nam-ı değer diaper bag ide hazır hem de annesi kendi elleriyle yaptı:) Büyük bir hevesle aldığım dikiş makinamdan bahsetmiştim size, artık deneme dikişlerimi bitirdim ve kızıma bu çantayı dikerek güzel bir başlangıç yaptım.

Kumaşımı ikea'dan aldım hani şu perde kısmında olan kumaş seçeneklerinden seçtim, e tabi ki rengi kırmızılı oldu :) Sonra bir sürü çanta dikimi hakkında yazı okudum, resimlere kalıplara baktım, hatta toz bezlerimden bir deneme dikişi yapıp muhtemel hatalarımı gördüm sonra da tamamen kendi ihtiyaçlarıma göre ölçülerini ve şeklini belirleyip başladım dikmeye. Sonuçta tam istediğim gibi oldu ve hem şekil hem de dikiş itibarı ile çooook içime sindi. Gönül rahatlığı ile kızım için kullanırım o derece yani :) İlk iş koşa koşa babama gösterdim bu işin piri odur ve geçer not aldım bu da yetti bana :) Ardından annem ve kocişkoda çok beğendi sipariş bile aldım ve tahmin edin tabi ki çok mutlu oldum iiiinşallah Lal'cim de çok beğenir...İçi kocaman 2 koca kot pantolonu, 3 koca tişörtü alıyor hala yer var... Bir de boyundan askı yapmayı tercih ettim taşıması daha kolay olsun diye...İçine kırmızı astar yapıp iki tane cep koydum, ıvır zıvır için; bir de ağzına cırt cırt koydum...Dikişte ve kumaş deseninde simetriye çok özendim umarım farkediliyordur :)

10 yorum:

dikisdersi dedi ki...

sen bu işi aşmışsın ..cok güzel olmuş sipariş bile alırısın ...

poh poh perisi dedi ki...

ya canım şimdi sen beni nasıl mutlu ettin anlatamam senden bunu duymak ne güzel ve önemli bilemezsin, çok teşekkür ederimmm :)

poh poh perisi dedi ki...

canım benimm süppperrrr olmuşş, çok beğendimmm!!! ... canım benimm süppperrrr olmuşş, çok beğendimmm!!!

aferin kıss sanaa kısa zamanda hemencecik öğrendin :))
Yayınla Reddet (La VoiX) 27.09.2009

Süper olmuş valla. Ela için ben de sipariş mi versem dedim hatta:)
Yayınla Reddet (dağlar kızı) 27.09.2009

vallahi blogları takip etmeye başladıkça, dikiş di... vallahi blogları takip etmeye başladıkça, dikiş dikme isteyim ortaya çıktı..ama buna ne zamanım var, ne de yeteneğim..çok üzgünüm... ellerine sağlık,çok şık olmuş..iyi günlerde kullanman dileğiyle...
Yayınla Reddet (Esra Günüşen Ertuğrul)

poh poh perisi dedi ki...

ya ben çok özür diliyorum yayınlaya basacağıma sabah sabah reddete basınca yorumlar çat diye silindi, şanslıyım ki back yapınca en azından görüntüleyebildim ve copy paste yaptım :)

Sedoşuuuum çok sevindim beğenmene ne de olsa sen taşıyacaksın bol bol bu çantayı eheueheu

Dağlar kızı, sen Elacık için renk seç poh poh teyzesi ona zevkle ve hevesle yapar çantasını ve yapabildiği her şeyi :)

Esra'cım ben de blog takibinin ardından heves ettim zaten iyiki de etmişim o kadar mutlu ediyor ki dikiş dikmek ya da dikmeye çabalamak, zaman konusu sıkıntılı tabi çalışırken ama yetenek konusunda insan denemeden bilemiyor inan ben de kendi kendime keşfediyorum neler yapabileceğimi...

HaNdE... dedi ki...

NESLİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİİ.....
delisin manyakxxınnn süpersin :):))
senden bu kadarını beklemezdim :):) bomba rep şeklinde gelmiş :):)

doğumgünümde bir güzellik bekliyorum dicem ama 10 günlük lohusa olucaksın o zaman...sen en iyisi şimdiden yap kenarda dursun :):)

poh poh perisi dedi ki...

aa handecim ne demek ne renk olsun :)

annelik beni değiştirdi sanırım :)

HaNdE... dedi ki...

her kimsen nesli'ye ne yaptın çabuk söyle!!! Çıkar onu geri :):):) Kesin nesli adına yazışan başka birisin sen :)
Bunca yıllık nesli bu olamaz..ıhııh..cık! :)

poh poh perisi dedi ki...

bak sana handecim diyorum neden böyle yapıyorsun ama :)

Bahar ve kızısı Yağmur dedi ki...

valla süper olmuş, maşallah sana :) bayıldım desem :D

poh poh perisi dedi ki...

Ay ben de çok mutlu oldum desem :)