2 Ağustos 2009 Pazar

Bebek Odası Arayışı 2. Perde - İKEA / Meydan

İKEA evimizin herşeyidir buna canı gönülden inanırız :) Her çeşit ıvır zıvırını sevsem de farkettim ki etrafımdaki çoğu kişi ile ortak bir sevgiyi paylaşıyoruz ve sürekli her evde birbirini kopyalayan manzaralarla karşılaşıyoruz bu da canımı sıkıyor açıkçası...Bebek odası için ne zamandır kafamda İKEA yı gezmek vardı, çünkü gerek katoloğunda gerekse bir kaç dekorasyon sitesinde karşılaştığım kombinasyonlarda rahat, bohem havasını çok hoş bulmuştum. Bugün kocişle atladık gittik İKEA'ya ama nedense hiç bir parçayı birbirine denk getirip kafamızda kombinleyemedik.

Düz beyaz arayışımıza burada bol bol cevap bulduk ama olan beşiklerin duruşları bizim beklentimizi karşılamadı, mamut serisinden pembe yatağı çok beğendik ama bunun beyazı ya da açık herhangi bir rengi yoktu . Çok beğendiğim alt değiştirme ünitesi ise bir sürü açık rafı ile çok kullanışsız geldi gözüme yani burda da aradığımızı bulamadık...Elimiz boş çıkmadık tabi 2 sene önce yaptığımız puzzle için sonunda bir çerçeve alabildik ve onu halısından gün ışığına çıkartıp mutfak duvarımıza asabildik:)

Bu arada Meydan Alışveriş Merkezi'nde çok komik bir görüntü ile karşılaştık...


Bu çocuklar ne mi yapıyor??? Zeminden gelen suyla sırılsıklam bir şekilde oyun oynuyorlar :) Hatta farkındaysanız kimileri donuyla kalmış, ayakkabılar kimbilir nerede :):):)

2 yorum:

Berceste dedi ki...

Bebek yatagi icin boyasiz ve mumkunse cilasiz olanlari tercih etmenizi onerecegim. Bebek milleti kemirmeyi cok seviyor(en azindan bizimki oyle!) zararli kimyasallar kemirmesini istemezsiniz degil mi? Mothercare Ingiliz standartlarini karsilayan yataklar satiyor, bunlarda da cocugun basini carparsa darbe almayacagi, yuzune gozune birseyleri batmayacagi, parmak aralarina kafasini, kolunu s1k1stirmayacagi urunleri tercih edin derim. Dikkat edilmesi gereken kriterler guzel ve cici olmasindan cok saglikli olmasi yonunde olmali kanimca. Sevgiler...

e hali dedi ki...

Kesinlikle katılıyorum :) biz de en sonunda mothercare'de karar kıldık bu hafta alıcaz inşallah kızımızın odasını :) Modokoda gördüklerimiz kadar cicili bicili diil ama senin de üstünde durduğun gibi sağlıklı, zaten önemli olanda bu...